نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته

سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته با جواب تشریحی

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته

 

استخدام کننده (مدیر استخدام) که مسئول است با پیدا کردن کاندیداهای مناسب و در نهایت قرار دادن آنها در شغل ، جای خالی را پر کند. بهترین استخدام کنندگان می توانند منفعل ترین داوطلبان را نیز جلب کنند ، اما باید اطلاعات لازم برای تأثیرگذاری بر استراتژی استخدام سازمان خود را داشته باشند. آنها بخشی از هنرمندان و بخشی دیگر دانشمندان هستند. در اینجا چند نکته برای بهترین استخدام شدن آورده شده است.
استخدام کنندگان مدرن باید ذاتی ذاتی برای ارتباط متقابل داشته باشند. آنها باید بدانند که چگونه می توانند مجموعه مهارت ها را به کار گیرند و شخصیت های مدیر را استخدام کنند تا مطابقت متناسب با فرهنگ شرکت داشته باشد.
آنها باید توسط مانترا زندگی کنند و بمیرند ، “اگر نمی توانید آن را اندازه گیری کنید ، نمی توانید آن را مدیریت کنید” آنها باید اهمیت اعداد و داده ها را درک کنند ، نه تنها به آنها کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرند بلکه اعتماد دیگران را نیز به سازمان جلب می کنند
آنها باید در مورد مشاغلی که تفکر بازاریاب در مورد محصولات است فکر کنند. چه از طریق پروفایل شخصی خود و چه از طریق تبلیغات تجاری کارفرما ، آنها باید بدانند که چگونه یک داستان عالی درباره شرکت تعریف کنند.
آنها باید عاشق جذب نوآوری باشند. آنها باید بدانند که چه ابزاری بهترین نتیجه را می دهد و در مورد استفاده از آنها استاد می شوند.
آنها باید قادر به خواندن نامزد باشند و بدانند چگونه می توانند احساسات خود را تحت تأثیر مثبت قرار دهند ، هیجان را القا می کنند. و رسیدن به یک بله !.
مربیانی که وظیفه انتقال مهارت های مورد نیاز برای انجام کار و به روزرسانی مهارت ها و دانش جدید برای کمال و بدون خطا را دارند.نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته

افسر ایمنی که ایمنی کارکنان را در محل کار مشاهده و تضمین می کند. این واقعیت که از هر ۴ مورد آسیب ۱ محل کار است ، ناشی از فشار بیش از حد است. مطابق [بخش ۴۰B] قانون کارخانه ها ، ۱۹۴۸ ، باید یک مأمور ایمنی برای هزار کارمند در سازمانی که در آن تولید کار می کند وجود داشته باشد. وظیفه اساسی افسر ایمنی این است که در مورد اقدامات ایمنی و اقدامات احتیاطی در محل کار به کارگران آموزش دهد.

دستورالعمل های ایمنی عمومی برای کارگران عبارتند از:
برای پوشیدن لباس محافظ مناسب و استفاده از تجهیزات ایمنی مورد نیاز.
برای خواندن تمام دستورالعمل ها و هشدارهای موجود در برچسب های شیمیایی و هرگز ترکیب مواد شیمیایی.
برای آگاهی از محیط اطراف و مراقبت از خطرات ، در صورت وجود خطراتی مانند کف خیس ، با علائم و موانع مناسب به دیگران هشدار دهید.
برای داشتن برنامه های اضطراری ، و دانستن اینکه همه محل های خروجی و کمک های اولیه در کجا قرار دارند.
افسر بهزیستی که رفاه کارمندان را می بیند. طبق [بخش ۴۹] قانون کارخانه ها ، ۱۹۴۸ ، برای هر ۵۰۰ کارمند سازمان باید افسر بهزیستی منصوب شود. آنها معمولاً با وظیفه حل تجربیات روزمره کارگران صنعتی سروکار دارند. اما این روش به دلیل مسئولیت های دوگانه ای که بر عهده مأموران بهزیستی قرار گرفته است ، اساساً برای رسیدگی به اقدامات رفاهی و کاربردهای آنها در صنعت چندان کارآمد نیست.

در نتیجه به تازگی یک فصل II-B در قانون اختلافات صنعتی ، ۱۹۴۷ ، با اصلاحیه از ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۰ اضافه شده و [بخش ۹-C] جدید اضافه می شود.نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته

افسر سازش که وظیفه میانجیگری و پیشبرد حل و فصل اختلافات صنعتی را بر عهده دارد. به طور کلی سازمان های کوچک و متوسط ​​مأمورین رسیدگی را منصوب نمی کنند ، آنها مسائل مربوط به حل و فصل را به مأمور آشتی جداگانه منصوب شده توسط دولت و قانون اختلافات صنعتی ۱۹۴۷ ارجاع می دهند.

افسر حقوق و دستمزد که حقوق ، پرداخت های قانونی و کسورات را به عنوان مالیات و سایر مشوق ها می داند.

مشاوری که به عنوان یک دوست برای کارمندان عمل می کند تا اختلافات و مشکلات بین کارمندان را حل کند. او همچنین در ارائه پیشنهادهایی برای مسائل شخصی که می تواند مانع از کارایی در محل کار شود ، دوست شخصی است.

افسر پزشکی که پزشک واجد شرایطی است که مسئول کمک های اولیه ، مراقبت های بهداشتی و تأیید صلاحیت کارکنان برای کار یا اعطای مرخصی است.

افسر بیمه که بیمه پزشکی کارمندان را برای اطمینان از بیماری ها و سیاست حوادث شخصی را برای امنیت کارمندان در صورت تصادفات می بیند تا از بار و خطرات شرکت جلوگیری کند.

HR Generalist مسئول کلیه فعالیتهای منابع انسانی یک سازمان است. وی مشاوره ، مساعدت و پیگیری سیاست های سازمانی ، رویه ها و مستندات را ارائه می دهد. قطعنامه های مربوط به مشکلات و رویه های خاص مربوط به سیاست و سوالات را هماهنگ کنید.نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته

HR Analyst یک کار چالش برانگیز است که به طور کلی توسط سازمان های بزرگ در جایی که میزان مشکلات منابع انسانی زیاد است منصوب می شوند. وی کسی است که با کمک داده ها و اطلاعات موجود مسائل مهم و دلایل آن را شناسایی می کند و در صورت عدم دسترسی ، او مسئول کاوش و جمع آوری داده ها و اطلاعات می تواند با پشتیبانی سیستم های اطلاعاتی منابع انسانی باشد تا بتواند آنها را تجزیه و تحلیل کند. یک تصویر واضح از سناریوی ف01445241 ترسیم کنید و به مدیران کمک کنید تا با آنها مقابله کنند. تحلیلگر منابع انسانی باید از طریق دانش معیارهای منابع انسانی برای انجام تجزیه و تحلیل دقیق برخوردار باشد. اما این واقعیت است که حداقل درصد مدیران منابع انسانی مهارت جمع آوری اطلاعات لازم ، تجزیه و تحلیل آنها و ارائه بینش به روشی معنادار و تأثیرگذار به مدیران را دارند.

تحلیلگر منابع انسانی باید بتواند میزان تأثیر مسائل سوزاننده بر سازمان را تجسم و پیش بینی کند و راه هایی برای مقابله با آنها پیدا کند و برای جلوگیری از چنین موضوعاتی در آینده برنامه ریزی کند. موضوعات اصلی که توسط تجزیه و تحلیل منابع انسانی بررسی می شود ، در مورد میزان گردش کارکنان و نگهداری آنها ، ارزیابی کارکنان ، تصمیم گیری در مورد حقوق و مزایا ، طراحی و بهبود برنامه های آموزشی کارکنان و اندازه گیری بار کار بر روی کارکنان با استفاده از است. نمودار زیر نشان دهنده مسائل منابع انسانی است که می تواند توسط تحلیلگر منابع انسانی حل و فصل شود تا از تأثیر آن بر تجارت و عملکرد کلی سازمان جلوگیری کند.

تجزیه و تحلیل منابع انسانی در تلاقی سه مجموعه دانش است:نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته
مدیریت منابع انسانی: معنی و هدف تجزیه و تحلیل را تعیین می کند.
ذخیره سازی داده ها: دانستن نحوه پردازش و ذخیره سازی اطلاعات منابع انسانی به طور موثر ، اتوماسیون جمع آوری داده ها و تمیز کردن داده ها.
تجزیه و تحلیل آماری ، ارائه و تفسیر : در ترجمه مسائل HR شناسایی شده به تجزیه و تحلیل مناسب و ارتباط نتایج کمک می کند.
۵ اصل اساسی تجزیه و تحلیل
یک فرد متخصص و خوب HR Analytics دارای دانش بالایی خواهد بود و روند و تقاطع خود را می داند.
مهارت های ارتباطی و همکاری خوب ضروری است. تخصص عمیق در سازمان شما احتمالاً در HRM وجود دارد. آی تی. و پشتیبانی تصمیم گیری. شما باید با این گروه ها همکاری کنید.
HR Analytics درباره معیارها و اندازه گیری است. تعاریف خوب معیارها ، هم روایی و هم فرمولی ، و مستندات آنها کلیدی است.
گستردگی HR Analytics می تواند گسترده باشد. داشتن یک مدل یا چارچوب مشخص می تواند به شما کمک کند تا به سمت تلاش های آینده خود حرکت کنید. صبر کلید است.
در حالی که تهیه کیفیت معیارها مهم است ، ارزش واقعی آن تحلیل و تفسیر است.

حسابرس منابع انسانی یک بررسی کامل منابع انسانی و تأیید سوابق و پرونده های کارمندان ، انطباق روش ها و سیاست های منابع انسانی با قوانین استخدام ، کتابچه راهنمای کارکنان ، جهت گیری ، آموزش کارکنان ، مدیریت عملکرد ، جبران خسارت و حقوق و دستمزد و پایان کار کارمندان را انجام می دهد. اصل راهنمای حسابرسی منابع انسانی در ۸۰٪ سازمانها بررسی انطباق سازمان با مقررات و سیاستهای شرکت مستقر است .نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته

هدف اصلی حسابرسی منابع انسانی از بین بردن خطر مدیریت تخلف با قوانین ، قرار گرفتن در معرض مسئولیت ، شناسایی و اصلاح شکاف های خطر ، اجتناب از دادرسی ، جلوگیری از هزینه و افزایش بهترین شیوه های منابع انسانی است.

People Audits Audits Study 2016 از ۷۲ شرکت برای ارزیابی و ارزیابی رویه های حسابرسی منابع انسانی در شرکت های هندی استفاده کرده است. یافته های حاصل از این بررسی نشان داد که حسابرسی منابع انسانی یک فرآیند معمول در اکثر سازمان ها است ، تعداد کمی از شرکت ها منابع اختصاصی استفاده می کنند که از روش های حسابرسی پشتیبانی می کنند. بعلاوه ، این نیاز وجود دارد که شرکتها از آنها برای ارزیابی ریسک تجاری و بهبود روند استفاده پیشگیرانه کنند.
۹۶٪ سازمانها منابع انسانی اختصاصی برای حسابرسی ندارند. یا توسط م auditسسات حسابرسی خارجی یا حسابرس داخلی منابع انسانی انجام می شود.
و فقط ۵۲٪ سازمانها فقط برای ایجاد “سیستم هشدار سریع” حسابرسی می کنند
فرکانس حسابرسی منابع انسانی توسط شرکت ها – می تواند سالانه ، سه ماهه ، سه ماهه و ترم باشد نمونه سوالات مدیریت منابع انسانی پیشرفته
شرکتها مفاهیم خلاقانه را در نامگذاری نقشهای شغلی جدید معرفی می کنند