دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف

دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خود را مانند یک توپ ساکن در یک مسیر ، یا همانطور که قانون نیوتن می گوید ، “یک شی در حال سکون” تصور کنید. تکنیک های انگیزشی اصرار دارند که قبل از اینکه حرکت کنید انگیزه داشته باشید ، اما آیا ساده نیست که یک سانتی متر به جلو حرکت کنید و اجازه دهید حرکت به شما کمک کند؟ بله ، بله خیلی آسانتر خواهد بود ! خودتان را کمی به جلو حرکت دهید تا قل بخورید . هنگامی که قل می خورید ، معادله به یک فرمول فیزیک مطلوب تر تغییر می کند : ” جسمی که در حرکت است سرعتش را تغییر نمی دهد مگر اینکه یک نیروی خارجی در خلاف آن قرار بگیرد . ”
ما می خواهیم که تا حد ممکن و به دفعات ممکن در مسیر هدفمان در حرکت باشیم . برای انجام این کار ، نیاز داریم که اولین قدم آسان باشد ، زیرا این اولین دیوار مقاومت در هر کاری است. شروع ، سخت ترین قسمت است ، اما این بدان معنا نیست که برای شروع باید سخت باشد . “سخت ترین” نسبی است. دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف
وقتی اولین اقدام یک هل آرام است ، مقاومت اولیه کاهش پیدا می‌کند . وقتی اقدام کردید ، موج دوم مقاومت ایجاد می شود . قدرت موج دوم مقاومت به تاثیر قدم اولتان بستگی که دارد ( که می تواند متفاوت باشد).
مقاومت برای انجام بیشتر
استراتژی عادت های کوچک اولین نمونه از مقاومت درونی را با استفاده از نیاز به گام های کوچک برای شروع را نشان می دهد و باعث می‌شود که همه ی نیازها ساده تر از آن شوند که شکست بخورند . این باعث می شود که بیش از حد خسته نشوید و به روال های قبلی خود برگردید ( مانند یک گربه در برف ) .
اما وقتی که شروع می کنید با موج دیگری از مقاومت روبرو می شوید. طبق تجربه من ، برداشتن اولین قدم ، این سطح از مقاومت را بطور کامل می شکند ، خصوصاً وقتی که تمرین کرده باشید . اما از ابتدا ، مقاومت بسیار کمتر بود. آیا می توانید حدس بزنید چرا؟ به مغز فکر کنید.
این مقاومت یک معما نیست. این یک درگیری ناخودآگاه با رفتار معمولی من است. می توان عقده های قاعده ای را گول زد که در اولین قدم مقاومت نکنند ، اما وقتی می خواهید کارهای بیشتری انجام دهید باز هم می داند چه می خواهد. بنابراین ، وقتی اولین قدم برای شکستن مقاومت کافی نیست ، می توانید قدم دیگری را بردارید. عقده های قاعده ای اهمیتی به “دفاع” در برابر گام های کوچک نمی دهد ، و فقط تغییرات شدید مورد توجهش است. با تغییر آرام و برداشتن یک قدم در یک زمان ، در حال بازی کردن طبق قوانین مغز خود هستید .  دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف
بنابراین وقتی من در چالش یک شنای سوئدی هدفهای کوچکی را تعیین می کردم ، مغزم آن را تحمل می کرد. اما یک بار که فکر کردم که یک تمرین ۱۰ دقیقه ای انجام دهم ، مغزم گفت : “نه ، کاملا نه. مرد جوان بازی های ویدیویی را انجام بده. تو زمین گیر شده ای ” . و من گفتم : “اما آیا می توانم تشک ورزشی را بیرون بیاورم ؟” و گفت “بله ” و باقی را خودتان می دانید .
اگر در شرایطی قرار گرفتید که دوست داشتید بیش از حداقل نیاز خود انجام دهید ، به سادگی به استفاده از مراحل کوچک ادامه دهید (در صورت لزوم) . اما هر بار انتظار این را نداشته باشید. نیاز شما نسبت به تمام دلایلی که در مورد آنها بحث کردیم کوچک است! شما که نمی خواهید برای سودی کوتاه مدت موفقیت طولانی مدت خود را به خطر بیندازید. من نمی خواهم شما را از کم کاری بترسانم ، بنابراین فقط این را می گویم: اگر نیاز شما روی کاغذ و ذهن شما کوچک است ، شرایط خوب است .
اکنون ، بیایید نگاهی نزدیک‌تر به این که چگونه عادت‌های کوچک در حال حاضر کار می‌کنند ، بیاندازیم .
دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف
عادت های کوچک در لحظه
پیش از این، ما در مورد دو رویداد که با مقاومت مواجه می شویم صحبت کردیم (قبل و در حین انجام یک کار یا پروژه). اکنون می خواهم به دو شکل متداول مقاومت بپردازم – ذهنی و جسمی .
انگیزه نمی تواند به طور مداوم بر مقاومت غلبه کند. این انگیزه گاهی اوقات راه حل است. شعار انگیزه باید به نقل از فیلم گوینده باشد: در ۶۰% مواقع ، انگیزه هر بار عمل می کند .
هر چند فقط انگیزه نیست – استفاده بی پروا از اراده به همان اندازه بی تأثیر است . مدیریت هوشمند اراده کلید توسعه شخصی است همانطور که مدیریت پول هوشمند کلید موفقیت مالی است.افرادی که مشاغل عادی دارند و با درآمد نسبتاً کم کار می کنند با مدیریت هوشمند پول میلیونر شده اند در حالی که ورزشکاران فوق العاده ای که سالانه میلیون ها دلار درآمد کسب می کنند ورشکسته شده اند . اگر استراتژی اقدام خود را برنامه ریزی نکنید ، بین فاصله ی اراده ضعیف و استراتژی های انگیزشی معلق خواهید بود و سرانجام ناامید خواهید شد.
در اینجا چگونگی غلبه عادت های کوچک بر موانع ذهنی و جسمی آورده شده است . من از ورزش به عنوان مثال استفاده می کنم ، زیرا این یک تمایل مشترک است.
سناریو شماره ۱: شما انرژی لازم برای ورزش را دارید اما نمی خواهید آن را انجام دهید (مانع ذهنی).
از آنجایی که قصد داریم انگیزه را کنار بگذاریم ، استفاده از اراده برایمان می ماند . اما به جای اینکه بگوییم شما باید یک تمرین کامل انجام دهید ، فقط می گوییم که باید یک شنای سوئدی انجام دهید.از آنجا که در این سناریو انرژی دارید ، مسئله چندان مهمی نیست.و زمانی که شروع به کار می‌کنید، باز هم یک ضربه از طرف انگیزه در اغلب اوقات دریافت خواهید کرد .
در این سناریو در حال حاضر نمی خواهید ورزش کنید ، اما به طور کلی می خواهید در زندگی ورزش کنید. اینها خواسته های متضاد بین احساسات لحظه ای فعلی و ارزش های زندگی شما هستند. وقتی اولین شنای سوئدی را انجام می دهید ، ارزش های زندگیتان اغلب به شما الهام می بخشند و از تردید قبلی شما پیشی می گیرند . اگر اینگونه نباشد ، ممکن است مجبور شوید چند هدف کوچک دیگر مانند آنچه در اولین چالش یک شنای سوئدی انجام دادم تعیین کنید ، اما همانطور که خود را پیش می برید ، ذهن شما با آنچه بدن انجام می دهد سازگار می شود. و هر قدم کوچکی که برمی دارید دیدگاه سالم شما را در طولانی مدت جذاب تر می کند.
در بخش اراده ، ما دیدیم که چگونه اراده به درک دشواری کار بستگی زیادی دارد ، و هنگامی که شما ” کوچک احمقانه ” را شروع می کنید ، دشواری ادراک شده وهزینه اراده به شدت کاهش می یابد . به محض این که اولین قدم را بردارید ، مغز شما مجبور می شود به جای یک مغز تنبل و متعصب در حال برنامه ریزی برای عذاب آور بودن ، دشواری واقعی یک تمرین کامل را محاسبه کند. اگر تا به حال بعد از یک تمرین یا یک تجربه جدید به این فکر کرده اید که خیلی هم بد نبود ، شما از قبل با این پدیده آشنا هستید .  دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف
حال چه می شود اگر حتی پس از شروعی کوچک ، با اراده بیش از حد پیش بروید و دیگر چیزی حس نکنید؟ این وضعیتی است که مربیان زندگی از آن وحشت دارند … چه می‌شود اگر شما انرژی کافی برای انجام آن نداشته باشید ؟ اگر سردرد داشته باشید چطور ؟ در حالی که این را به عنوان یک علاج قطعی برای تمامی بیماری هایی که باعث توقف اقدام ما می شوند نمی دانم ، معتقدم که این روش بهترین استراتژی مبتنی بر اقدام است – اگر چیزی قرار باشد عمل کند ، این استراتژی است .
سناریو شماره ۲ : از لحاظ جسمی میلی به انجام ورزش ندارید چون خسته اید ( مانع جسمی )
ما خستگی را یک مانع فیزیکی می دانیم ، اما یک مانع ذهنی نیز است . نداشتن انرژی معمولاً به معنای نداشتن انگیزه است . من بارها و بارها با این عادت های کوچک بر این سناریو غلبه کرده ام. بیش از ۱۰۰۰ کلمه از این کتاب در حالی نوشته شده است که من مثلاً سردرد داشتم. نه فقط این ، بلکه من خسته شده بودم و می خواستم بخوابم . برای نوشتن کاملاً بی انگیزه بودم ، انرژی بسیار کمی داشتم ولی به هر حال ۵۰ کلمه خود را انجام دادم (که به نوعی به ۱۰۰۰ تبدیل شد).
از خیلی جهات ، انجام ندادن یک شنای سوئدی سخت تر از انجام دادن یکی از آن است . چالش آنقدر آسان است که غرور شما وارد معادله می شود : من ممکن است الان لجباز و خسته باشم ، اما عجله کن ، من می توانم این کار را انجام دهم. من شما را تشویق می کنم که به طور مرتب پوچ بودن ناتوانی در تامین نیازهای عادت خود را به خود یادآوری کنید.
من با سردرد مفید واقع شدم زیرا از چیزی کوچک شروع کردم. در ابتدا بر اساس احساس من به معنای واقعی کلمه غیرممکن به نظر می رسید. و در گذشته به هیچ وجه نمی توانستم حتی برای نوشتن در چنین شرایطی با بهانه ای بزرگ تلاش کنم ..من ضررهایم را کاهش می دادم و به خودم قول دادم که بعدا این کار را انجام دهم (با افزایش سن ، متوجه می شوم که اکنون ، بعداً دیروز است و آن بعداً یک برنامه بد است). هر چند طوفانی کامل بود – سردرد ، آخر شب و خسته در حد مردگی. قسم می خورم که تختخوابم به من یک سری جملات علاقمندانه تحویل می داد .
“استفان ، چرخه خواب خوبی داری ” تختخواب به من گفت . چشمان براق من با علاقه به روکش های گرم خیره شدند ، و جواب دادم ” الان می آیم عزیزم “.  دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف
نیاز من آنقدر آسان بود که تصمیم گرفتم یک دقیقه وقت بگذارم تا آن را برطرف کنم و سپس آن را ترک کنم. در عوض ، من ۱۰۰۰ کلمه نوشتم ؛ متحیر شده بودم . این یکی از آن لحظات بود که فهمیدم این استراتژی زندگی چقدر قدرتمند است.
آیا می بینید که چگونه عادت های کوچک باعث می شود احساس توقف ناپذیری کنید؟ آیا می توانید ببینید که چرا من اطمینان دارم که عادت های کوچک می توانند تقریباً به هرکسی در افزودن عادت های خوب کمک کنند؟ اگر بتوانم در چنین شرایطی – وقتی قدرت اراده ضعیفی دارم – عمل کنم ،پس این یک استراتژی خوب است. اساس این استراتژی نه به تجربه منحصر به فرد من بلکه به علم قدرت اراده بستگی دارد . تجربه من همزمان با علم است . عادت های کوچک برای حداقل نیروی اراده و حداکثر حرکت طراحی شده اند – سناریویی عالی .
وارد کردن عادت های کوچک در زندگیتان
آیا سرتان شلوغ است ؟ آیا غالباً در هر کاری که می خواهید و باید انجام دهید احساس ضعف می کنید؟ نگرانی که باید با هر سیستمی داشته باشید این است که این سیستم چگونه وارد زندگی شما می شود. بسیاری از کتابهای مربوط به عادت توصیه می کنند که در هر زمان فقط یک عادت را دنبال کنید. این به خاطر اراده محدود ماست که قادر به رسیدگی به عادات بسیار زیاد نیست . اما چه کسی می خواهد شش ماه را به یک بخش از زندگی خود اختصاص دهد و سایر مواردی را که می خواهد بهبود ببخشد نادیده بگیرد؟ عادت ها آنقدر ارزشمند هستند که ارزش آن را خواهند داشت ، اما اینکه فقط روی نوشتن تمرکز کنید زمانی که می خواهید در فرم بدنی عالی هم قرار بگیرید ناامید کننده خواهد بود . این تنش بین تمرکز فعلی شما و سایر زمینه‌هایی که می‌خواهید بهبود یابد ، می‌تواند شما را از خط اصلی خارج کند . این یک مشکل بزرگ و عمدتا نادیده گرفته شده است که بدون راه حل بوده است … تا الان .
عادت های کوچک به قدری کوچک و از نظر اراده کارآمد هستند که می توانید همزمان چندین عادت داشته باشید. حتی افراد پرمشغله و پریشان نیز می توانند با چندین عادت کوچک به موفقیت برسند.به عادت های کوچک به عنوان روز تاسیستان نگاه کنید – اینها چیز هایی هستند که باید انجام شوند ، ولی برای انجامشان در کل چند دقیقه وقت می گیرد . بعد از آن هرکاری که بخواهید می توانید انجام دهید ، که یا ” تکرار پاداش ” باشد یا فعالیت های دیگر . این کار برای جا گرفتن در سبک زندگی فعلیتان کاملا منعطف است ، اما یک اهرم توسعه ی شخصی است ، چون می تواند یک عادت کوچک اولیه در زندگیتان را به چیزی بسیار بزرگ تر تبدیل کند .  دانلود کتاب عادتهای کوچکتر نتایج بزرگتر پی دی اف