دانلود کتاب حافظه نامحدود پی دی اف

دانلود کتاب حافظه نامحدود پی دی اف

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بدانم.
یک هدف خاص هم این است که بگویی: می خواهم حداقل شش استراتژی اصلی را یاد بگیرم که به من کمک می کند حافظه خود را بهبود ببخشم.
روی دریافت اطلاعاتی که می توانید استفاده کنید تمرکز کنید، و سپس آنها را در عمل انجام دهید. همانطور که دیوید آلن گفت: “اگر مطمئن نیستید که چرا کاری انجام می دهید، هرگز نمی توانید آن کار را کامل انجام دهید.
علاقه: میزان علاقه شما، توجه شما را تعیین می کند، اگر به کاری که انجام می دهید علاقه داشته باشید، تمرکز شما فقط برای آن کار خواهد بود ولی اگر علاقه ایی نداشته باشید، یادآوری آنچه که انجام دادید تقریباً غیرممکن خواهد شد. هرچه علاقه بیشتری از خود بروز دهید ذهن شما هوشیارتر، منظم و متمرکز می شود. چیزی که به آن علاقه ندارید همان است که در آن تردید می کنید و به تعویق می اندازید. وقتی به موضوعی علاقه مند شدید می توانید اطلاعات زیادی را به خاطر بسپارید. تقریباً این کار به صورت خودکار احساس می شود و در آن لحظه تمرکز شما در اوج است. همه ما می دانیم که علاقه تمرکز را بهبود می بخشد اما چگونه می توانیم به اطلاعات “خسته کننده” علاقه مند شویم؟ اولین قدم یافتن علایق خود و سپس یافتن پیوندها یا ارتباطات بین علایق خود و اطلاعات جدیدی که یاد می گیرید است. به عنوان مثال، من
علاقه مند به آموزش و اشتراک دانش با افراد دیگر هستم. وقتی هر چیزی را می خوانم و آموزش میبینم همیشه در جستجوی اطلاعات جدیدی در رابطه با علاقه خود هستم. وقتی از طریق علاقه خود می خوانم یا گوش می دهم، می توانم به راحتی تمرکز کنم. من همیشه از خودم سوالاتی از این قبیل می پرسم: «این کتاب چگونه به آموزش ارتباط دارد، چگونه می تواند زندگی من را بهبود بخشد؟ اگر نویسنده را بخاطر بسپارم چیزهایی را یاد می گیرم که خیلی ها نمی دانند؟ سوال اصلی اینه که آیا قرار است در آینده به من کمک کند؟ چگونه این مطالب به من کمک می کند تا به اهدافم برسم. اهداف؟ ” به عبارت دیگر، تمام اطلاعات “خسته کننده” را می توان با ذهنیت مناسب جالب تر کرد. گیلبرت چسترتون گفت: “هیچ چیز غیر جالبی وجود ندارد، فقط افراد علاقه ای از خود نشان نمی دهند”. بنابراین علاقه مند شوید! دانلود کتاب حافظه نامحدود پی دی اف
کنجکاوی: پاسخ سوالات میتونه برای بهبود حس کنجکاوی عالی باشه. قبل از شروع مطالعه یا یادگیری، از خود سوالات انگیزشی بپرسید. بیشتر افراد سوالاتی را مطرح می کنند که این سوالات به آنها و یادگیری آنها تاثیر منفی می گذارد. به کتاب نگاه می کنند و جملاتی از این قبیل را می گویند: «چرا من مجبورم این کتاب را بخوانم؟ این کتاب اصلا ارزش خواندن ندارد یا این کتاب واقعاً کسل کننده است. ” اگر چنین سوالاتی بپرسید، چه مقدار انرژی برای یادگیری دارید؟ قطعا هدف ما این نیست، شما می خواهید سوالاتی بپرسید که به شما انرژی بیشتری بدهند و به یادگیری شما کمک زیادی کنند. در حال یادگیری یا مطالعه می توان از خود پرسید، هدف اصلی من چیه؟ آموزش و مطالعه برای موفقیت من تاثیر زیادی دارد؟ این اطلاعات به من کمک می کند تا به اهدافم برسم؟ چگونه می توانم این اطلاعات را برای بهبود کار خود اعمال کنم؟ این کتاب و آموزش هایش چگونه به من کمک خواهد کرد؟ چگونه این اطلاعات باعث می شود من از اهمیت بیشتری برخوردار شوم؟
درباره ذهن خود و نحوه کار خود کنجکاو شوید. تونی رابینز می گوید، “اگر می خواهید بی حوصلگی را درمان کنید، کنجکاو باشید. اگر کنجکاو هستید، هیچ چیز عادی نیست و طبیعی به نظر میرسد. کنجکاوی را پرورش دهید تا زندگی به مطالعه ای بی پایان از شادی تبدیل شود. ”

۴- نگرانی را از بین ببرید  دانلود کتاب حافظه نامحدود پی دی اف
تصور کنید روزی از خواب بیدار شده اید و جای هیچ نگرانی نیست. چه احساسی دارید؟ شما صلح خواه خواهید بود و هیچ افکار منفی در ذهن شما جابجا نمی شود و استرسی هم نخواهید داشت.
تصور کنید از خواب بیدار شده اید و نیازی نیست که رفتارهای دیگران را کنترل کنید یا با تفکر منفی خود حرف بزنید. بایرون کتی می گوید، “من فقط سه نوع تجارت در دنیا پیدا کردم، من، شما و خدا. شما در تجارت چه کسی هستید؟ ” وقتی تصمیم به داشتن آرامش میگیرید، قطعا آرامش بیشتری پیدا می کنید.
زندگی ساده است وقتی که شما دنبال آرامش بگردین و با خیال آسوده زندگی کنید، زندگی آسان خواهد بود. وقتی به تفکر ‘بد’ خود باور دارید؛ شما رنج می برید از اینکه امروز چند رویداد و موارد را سعی کردید با ذهن خود کنترل کنید؟ باور های منفی را از ذهن خود حذف کنید و با خیال آسوده زندگی کنید. سوالاتی که در ذهن خود می پرسید برخیشان شما را نگران می کند و برخی هم انگیزه شما را بیشتر می کند. اگر سوالاتی را بپرسید به مانند ” من نمیتوانم یا این کار من نیست” ، ذهنیت خود را برای نگرانی تنظیم
می کنید. اگر مرتباً سوال کنید، مثلا سوالی مانند اگر شغل خود را از دست بدهم چه می شود؟ اگر با ماشینم تصادف کنم چه کار باید بکنم؟ اگر جنایتکاران به من حمله کنند چی؟ تمام این “چه می شود ها” در ذهن شما “فیلم” ایجاد می کند که به طور مداوم سناریوهای مختلف را ایجاد کرده و باعث ایجاد نگرانی می شود. بجای این سوالات با خود بگویید، “اگر کارم را از دست بدهم چه می کردم؟ با این حال این فیلم ها که توسط این سوالات ایجاد شده اند شما را نگران نمی کنند. آنها مراحل عملیاتی به شما ارائه  دانلود کتاب حافظه نامحدود پی دی اف
می دهند که ذهن شما را راهنمایی می کند. روشی را برای سناریوهای مختلف ایجاد کنید و با تفکر خود صلح کنید. شما باید یاد بگیرید که مثبت اندیش باشید و برای این کار باید مثبت بودن را با حرف های انگیزشی، دیدن آموزش و مطالعه یاد بگیرید. تمرکزی که میکنید و یاد میگیرید، ذهن شما را قوی تر و همچنین مثبت اندیش تر می کند. وقتی قدرت خود را متمرکز کنید، می توانید به هر چیزی برسید. هیچ چیز خارج از ذهن شما نمی خواهد غلظت شما را برطرف کند. این یک کار داخلی است. امروز باید تصمیم بگیرید: آیا می خواهید تمرکز خود را بهبود ببخشید یا نه؟ این همیشه به شما بستگی داشته و دارد. بنابراین، بهانه های خود و اعتقادات منفی خود را پاک کنید، تمرکز داشته باشید تا به چیزی که میخواهید برسید.
قسمت۲٫ ایجاد و اتصال
“هنگامی که شما خلاقیت خود را آموزش می دهید، به طور خودکار حافظه آموزش میبیند. وقتی حافظه خود را آموزش می دهید، به طور خودکار مهارت های تفکر خلاق آموزش میبیند! ”
~ تونی بازان
فصل ۵ اطلاعات را زنده کنید
“ذهن شما بزرگترین مرکز سرگرمی خانگی است که تا کنون ایجاد شده است .”
~ مارک ویکتور هانسن  دانلود کتاب حافظه نامحدود پی دی اف

بسیاری از مردم آرزو دارند که یک حافظه عکاسی داشته باشند. آنها این ویژگی را به عنوان گرفتن سریع عکس ذهنی از اطلاعات (بدون تلاش برای به خاطر شپردن) تعریف می کنند، و سپس آن را با جزئیات از حافظه توصیف می کنند. در این حالت، ذهن شما مانند این است که دوربین از هر آنچه لازم است بدانید عکس می گیرد. ولی متاسفانه حافظه عکاسی یک افسانه است. حافظه یک روند خلاقانه است نه یک روند عکاسی. بسیاری از افرادی که تصور می شود حافظه عکاسی دارند، فقط از تمام روشهایی که در این کتاب در سطح بالا یا سطح دیگری که یاد خواهید گرفت استفاده می کنند. اگر این روش ها را در زندگی خود استفاده کنید از قدرت حافظه طبیعی خود نیز بهره خواهید برد. حافظه یک مهارت است، نه یک هدیه خاص. مهارتی که آموزش خواهید دید چگونه آن را قوی تر و متمرکز تر کنید. آیا تا به حال این تجربه را داشته اید؟ شما در یک امتحان هستید و دقیقاً می دانید که اطلاعات در چه صفحه ای است اما یادتان نمی آید که در این صفحه چی نوشته شده بود. یا شما در حال خواندن چیزی هستید و به انتهای صفحه می رسید و با خود فکر
می کنید، “معنی چیزی که در این مطلب یا کتاب مطالعه کرده ام چی بود؟” دلیل این اتفاق این است که شما هرگز اطلاعات را زنده نکرده اید. به این فکر کنید که وقتی رمان یا داستان می خوانید، در ذهن شما شبیه فیلم است یا نه؟ شما می توانید تمام نام شخصیت ها، مکان ها و رویدادها را به خاطر بسپارید زیرا می توانید آن را مشاهده کنید و در هنگام خواندن تصاویر را به طور مداوم ایجاد می کنید. شما از تخیل و توانایی خلاقیت طبیعی خود می توانید به راحتی استفاده کنید. با این حال، هنگامی که افراد شروع به یادگیری مطالب کتاب درسی می کنند، سعی می کنند یک عکاسی ذهنی یا ضبط شده از صفحه ایجاد کنند، اما توانایی های خلاقانه خود را از روند آموزش خارج می کنند. افرادی که به سرعت یاد می گیرند یا به اصطلاح حافظه عکاسی دارند، خلاقیت خود را در مورد همه چیزهایی که یاد می گیرند استفاده می کنند.
ممکن است آنها قبلاً یاد گرفته باشند که چگونه این کار را انجام دهند یا اینکه به طور طبیعی و ناخودآگاه از اصول استفاده کرده اند. بیشتر افراد سعی می کنند اطلاعات را با حس صدا به خاطر بسپارند. آنها اطلاعات را بارها و بارها به یاد می آورند، امیدوارند که به اطلاعات نوعی باقی بمانند. صدا بسیار محدود است و به راحتی به سایر خاطرات متصل نمی شود. یک صدا نیز همیشه ترتیبی است. اگر می خواهید چیزی را با صدا به خاطر بسپارید، باید از ابتدا شروع کنید و از طریق اطلاعات کار کنید. با این حال، وقتی اطلاعات را به عنوان تصویری در ذهن خود می بینید، می توانید به داخل و خارج از اطلاعات بپردازید ، بنابراین درک خود را نیز بهبود ببخشید. هر کتابی که واقعاً از آن لذت ببرید به  دانلود کتاب حافظه نامحدود پی دی اف