دانلود کتاب اموزش شطرنج با فرمت پی دی اف

دانلود کتاب اموزش شطرنج

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب اموزش شطرنج با فرمت پی دی اف

نظر می رسید که بهترین اتفاق در مورد بازی های نهایی “دوره کامل پایان بازی Silman” توسط استاد بین المللی جرمی سیلمن است.
آنچه در مورد این کتاب بسیار جالب است این است که جزئیات تکنیک هایی را که باید بدانید بستگی به سطح شطرنج شما دارد. برای افراد مبتدی (که وی با داشتن رتبه Elo از ۱۱۰۰ به پایین تعریف می کند) ، او از طریق چندین پایه اصلی ، راهنمایی در مورد اینکه ترکیبات قطعه می تواند در بازی آخر به مادربزرگ منجر شود ، و برخی ایده های کمی پیچیده تر در مورد استفاده از پادشاه / پیاده ها به طور موثر
این اهمیت وجود منابع م onثر در یک پروژه فراآموزی را برجسته می کند – من می توانستم مدت زمان طولانی را به مطالعه همه پیچیدگی های مختلف بازی آخر بپردازم ، اما این برای سطح مورد نظر من مهم نبود. بنابراین ، مطالعه من در مورد بازی آخر فقط حدود شش ساعت طول کشید.
استراتژی
در نیمه راه پروژه (۵۰ ساعت پایین) ، من کاملاً اعتماد به نفس داشتم. کار من در زمینه تاکتیک بسیار پیشرفت کرده بود ، و احساس کردم که ایده های اساسی بازی آخر را مرتب کرده ام.
با این حال ، چند بازی گاه به گاه با دوستان و بدون آموزش رسمی شطرنج ، به من واقعیت بررسی کرد. در بعضی از بازی ها به نظر می رسید که همه چیز کلیک می شود و من به راحتی برنده شدم. در بازی های دیگر ، من بد شکست خوردم. من تعجب کردم که چرا این تنوع است .
آزمایش یکی دیگر از اصول فوق العاده یادگیری لازم بود . من همچنین فهمیدم که در پیش بینی آنچه حریفم برنامه ریزی می کند بسیار بد است. با تأمل در این مورد ، یکی از ویژگی های معماهای تاکتیکی این است که شما همیشه با موقعیتی روبرو می شوید که در آن لبه دارید. بنابراین مهارت بسیار زیادی برای یافتن آن ترکیب جادویی از حرکات است که مزیت شما را به خانه می رساند.
تصویر برای ارسال
عکس از فلیکس میترمایر در Unsplash دانلود کتاب اموزش شطرنج با فرمت پی دی اف
من به تدریج فهمیدم که یک قسمت مهم از مجموعه ابزار بازیکنان شطرنج – استراتژی را کاملاً نادیده گرفته ام. اما از کجا شروع کنیم؟ مشاوره استراتژی به صورت آنلاین پایان ندارد ، و بیشتر از آن ، من احساس نمی کردم برای دستیابی به رتبه Elo 1100 مناسب باشم. پس از تحقیقات زیاد ، این پست وبلاگ را در chess.com کشف کردم که به نظر می رسید مروری عالی بر ایده های کلیدی استراتژیک برای مبتدیان.
بنابراین ، در ماه سوم ، من از طریق ایده ها و فیلم های مختلف موجود در این پست – از جمله ایده هایی در مورد بازی موقعیتی خوب ، ساختار پیاده ، ساخت یک طرح ، ایمنی پادشاه ، و سایر تکنیک ها – تلاش کردم. من قدردانی جدیدی از تفاوت استراتژی و تاکتیک ها کردم. من دریافتم که تاکتیکها معمولاً وقتی از نظر استراتژیک در موقعیت خوبی قرار می گیرند و در موقعیت ضعیف کمتر ظاهر می شوند. یا در یک عبارت مختصر:تاکتیک ها نوکر استراتژی هستند.
تا حد زیادی تأثیرگذارترین تمرین بازی با کامپیوتر بدون ملکه بود ( اینجا را ببینید ). رایانه همیشه حرکت مناسب از هر موقعیتی را بازی می کند. باور کنید وقتی می گویم پیروزی در این بازی دشوارتر از آن است که به نظر می رسد! یکی از مزایای این تمرین بازخورد فوری است که دریافت می کنید ( بازخورد از دیگر اصول فوق العاده یادگیری است). به محض اینکه حرکت بدی انجام دهید ، می توانید شیرجه رفتن به نمره خود را ببینید ، که همیشه پیش درآمد رایانه یا بدست آوردن مواد است. مدت زیادی طول کشید تا بتوانم به طور مداوم کامپیوتر را شکست دهم. دانلود کتاب اموزش شطرنج با فرمت پی دی اف
بازی کردن
بنابراین با شروع ماه چهارم (۷۵ ساعت پایین ، ۲۵ ساعت مانده به پایان) ، هنوز نمی دانستم که چقدر احتمال دارد هدفم را بزنم. دانلود کتاب اموزش شطرنج با فرمت پی دی اف
من بعنوان آخرین سرعت برای رسیدن به خط پایان ، زمان باقیمانده را به بازی سریع شطرنج (هر دقیقه ۳۰ دقیقه) سپری کردم و سعی کردم نمره خود را به بالاتر از ۱۱۰۰ برسانم. Chess.com از قابلیت تجزیه و تحلیل خارق العاده ای برخوردار است – سعی کردم حداقل ۱۵ دقیقه را صرف کنم بعد از پایان هر بازی به دنبال کار اشتباهی هستم ، یادداشت کردن اشتباهات اساسی و فکر کردن در مورد چگونگی جلوگیری از آنها در آینده.