دانلود کتاب اشپزی با فرمت پی دی اف

دانلود کتاب اشپزی

دانلود کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود کتاب اشپزی با فرمت پی دی اف

Wrangham ، نویسنده کتاب ” گرفتن آتش: چگونه پخت و پز باعث شد ما انسان” – مردم احتمالاً اوایل اوایل ، با ریختن تکه خام چیزی در شعله های آتش و تماشای صدای جیر جیر آن ، مردم تقریباً دو میلیون سال پیش آشپزی را شروع کردند.

این ممکن است باعث شود سرآشپزهای مدرن از بین بروند ، اما ، ورانگام استدلال می کند ، این یک گام بزرگ تکاملی برای بشر بود ، نه تنها شام های خوشمزه تر ، بلکه تغذیه اضافی و انرژی مازاد لازم برای تولید مغزهای بزرگ را برای ما فراهم می کند (نگاه کنید به ” چه چیزی ما را انسان می کند؟” پخت و پز ، مطالعه می گوید ).

در دوران پارینه سنگی ، ۲۰۰۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ سال پیش ، ما در حال ساختن آتشدان های بدوی به شکل یک مشت سنگ در یک دایره بودیم – به بچه هایی که امروزه به آنها آموزش داده می شود در اردوگاه تابستانی بسازند – و برای هزاره های بعدی چنین منقلهایی ، در تغییر مکانهای مختلف ، نقاط کانونی خانه های بشر بودند. کلمه تمرکز ما – به معنی نقطه ای که همه چیز در آن جمع می شود – از لاتین به معنی شومینه است.

تا حدود ۱۵۰ سال پیش ، هنگامی که دامنه گاز به طور متداول مورد استفاده قرار گرفت ، هر خانوار دارای یک شومینه بود و هر صاحبخانه در حفظ آتش آشپزخانه وسواس داشت. در روزهای قبل از مسابقه ، اگر آتش خانه را دائماً روشن نمی کردید ، این احتمال وجود داشت که نتوانید دوباره آن را شروع کنید. منع رفت و آمد قرون وسطایی – از کوور فیو یا پوشش آتش – درب فلزی بزرگی بود که برای پوشاندن عناصر آتش در شب و روشن نگه داشتن آنها تا صبح استفاده می شد. پیشگامان قرن نوزدهم که بیدار شدند و خاکستر را یافتند که برای یافتن آتش از همسایگان خود کیلومترها راهپیمایی کردند.

شروع آتش سوزی هرگز یک ترفند آسان نبوده است. هیچ کس نمی داند اجداد ماقبل تاریخ ما چگونه مدیریت می کردند. آنها ممکن است شاخه های در حال سوختن را از آتش سوزی ربوده و یا با اصابت سنگ ، جرقه ایجاد کنند. برخی حدس می زنند که ما ممکن است به عنوان یک ابزار شکننده سنگ شکن ، آتش سوزی داشته باشیم.

امروز
داستانهای محبوب

علوم پایه دانلود کتاب اشپزی با فرمت پی دی اف
فسیل ها نشان می دهد کرم های غول پیکر غارتگر در زیر کف دریا باستان کمین کرده اند

علوم پایه
آیا اسپینوسوروس ‘هیولای رودخانه’ مانند لک لک شکار کرد؟

حیوانات
گورخرهای راه راه خالدار و عجیب ممکن است هشداری برای آینده گونه ها باشد
اوتزی ، یخچال ۵۰۰۰ ساله ای که در سال ۱۹۹۱ توسط کوهنوردان در کوه های آلپ ایتالیا کشف شد ، با احتیاط آتش خود را همراه خود حمل کرد ، به شکل عنبرهایی که در برگهای افرا پیچیده شده و در یک جعبه درخت توس نگهداری شده بود. وی همچنین به عنوان پشتیبان به یک کیت آتش سوزی مجهز شده بود که متشکل از پیریت های آهن ، سنگ چخماق و قارچ های خرد کننده بود. به نظر می رسد که روش نوسنگی سنگ زنی قارچ را تا زمانی که خوب و نرم شود ، سپس آن را در یک پوسته نرم تن قرار داده ، و با سنگ چخماق و پیریت جرقه می زند تا زمانی که جارو برقی روشن شود. تام هنکس در حالی که تلاش می کرد دو چوب را در Cast Away به هم بمالد چیزهای زیادی می داد . دانلود کتاب اشپزی با فرمت پی دی اف