دانلود خلاصه درس قانون مدنی

جزوه تایپ شده قانون مدنی

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود خلاصه درس قانون مدنی

سم یافته است ، از قرن پانزدهم به بعد در آلمان “دریافت” شد و با این استقبال یک حرفه وکالت و یک سیستم حقوقی بوسیله متخصصان ایجاد شد ( Juristenrecht ). قانون روم مبانی نظری پیشرفت حقوقی را فراهم کرد که در اواخر کار دانشمندان قرن نوزدهم به اوج خود رسید. طبق این سنت ، روند قانونی در آلمان به عنوان اعمال قواعد کم و بیش کلی تنظیم شده در موارد منفرد تلقی می شود. دادگاه های آلمان به طور معمول در توسعه قانون مانند دادگستری های خود در کشورهای مشترک المنافع مسلط نبوده اند. قوانین روم ابزاری برای تقویت حاکمیت در نظر گرفته بود، و همچنین ایده های همبستگی مبنی بر اینکه عملکرد قانونگذاری انحصار دولت است و مسئولیت توسعه قانون به عهده بوروکراسی کنترل شده توسط دولت است که بطور قانونی آموزش دیده باشد نه – مانند انگلیس قرن ۱۸ و ۱۹ – با ترکیبی روحانیون و رهبران بار. قضات آلمانی به طور سنتی تحت نظارت دولت و ناشناس بودن دادگاه ، متخصصانی آموزش دیده در دانشگاه بوده اند . با این وجود ، در دوره پس از جنگ جهانی دوم ، قضات آلمان غربی نقش فعال تری به ویژه در قوانین اساسی داشتند .

دانلود خلاصه درس قانون مدنی
از آنجا که قانون مدنی آلمان در سال ۱۸۹۶ تقریباً ۱۰۰ سال دیرتر از قانون مدنی فرانسه به وجود آمد ، تهیه کنندگان آن از تلاش فشرده دانشمندان آلمانی که قانون را در قرن ۱۹ سیستم سازی ، روشن و مدرنیزه کرده بودند ، سود بردند. در نتیجه ، کد آلمان با سلف فرانسوی خود تفاوت آشکاری دارد: ترتیب آن منظم تر ، زبان آن دقیق تر و کاربرد آن دقیق تر است.

درخواست تجدید نظر در کد آلمان از وکلا گرفته تا وکلا است. لحن خنثی ماده در واقع با حال و هوای زنده تری که قانون مدنی فرانسه در آن نوشته شده است در تضاد است. سعی نمی کند به معنای وسیع به مردان بیاموزد ، اما بر ضرورتهای اخلاقی تأکید دارد . حسن نیت و معامله عادلانه در همه امور رعایت می شود. نقض اخلاق خوب ، سو ab استفاده از حقوق و معاملات حقوقی ناعادلانه از تأثیر حقوقی محروم است. این کد متناسب با جامعه اواخر قرن بیستم بود ، اما ، با استفاده از بندهای کلی که تدوین هنجارهای خاص را به قضات واگذار می کند ، سازگاری را با فرض های اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی-اجتماعی جدید نشان می دهد.

۰۰:۰۰
۰۵:۲۰

دسته های اصلی حقوق خصوصی دانلود خلاصه درس قانون مدنی
قانون مدنی آلمان با این پیشنهاد آغاز می شود که هر شخص در بدو تولد توانایی استفاده از حقوق و انجام وظایف را پیدا می کند. منافع یک خردسال توسط نماینده ای که به نام وی عمل می کند محافظت می شود ، و اگرچه معاملات حقوقی خاصی ممکن است در ۷ سالگی انجام شود ، اما توانایی کامل قانونی تا ۱۸ سالگی (۲۱ سال سابق) کسب نمی شود. هرفرد حق دارد ، با اقدامی در دادگاه محافظت شود ، از آسیب های شخصی و حمله به حیثیت فردی خلاص شود.

ازدواج و خانواده دانلود خلاصه درس قانون مدنی
از سال ۱۸۷۵ ازدواج به یک ثبت احوال ، که نمی تواند کشیش باشد ، نیاز به جشن مدنی دارد. جشن در کلیسا ممکن است پس از مراسم مدنی برگزار شود. ازدواج می تواند در صورت درخواست توسط یکی از همسران یا دادستان عمومی و انقلاب به دلایل مختلف ، از جمله عدم شکل یا قرابت ، باطل اعلام شود ، اما عواقب این بطلان تقریباً نتایج طلاق است: فرزندان لزوماً نامشروع نیستند . از سال ۱۹۷۶ تنها زمینه برایطلاق به منزله فروپاشی ازدواج بوده است ، فرض می شود اگر همسران یک سال از هم جدا زندگی کرده و در مورد طلاق توافق داشته باشند یا اینکه همسران سه سال از هم جدا زندگی کرده باشند.