جزوه رنگی و تایپ شده تغذیه طیور

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود خلاصه درس تغذیه طیور

دهد و در نتیجه باعث بهبود بهره وری و بازده خوراک شود.

چربی های خوراکی از منابع مختلفی از جمله چربی موجود در رستوران ها ، ارائه لاشه حیوانات و زباله های تصفیه شده روغن نباتی تهیه می شوند.

با این وجود ، تمام چربی های خوراکی باید توسط یک آنتی اکسیدان تثبیت شوند تا اسیدهای چرب اشباع نشده حفظ شود ، و هنگامی که پیه حیوانات برای تغذیه در سطح پایین اضافه می شود ، ترکیب آن با مقدار کمی روغن نباتی از نظر غذایی مفید است. این بدان دلیل است که ارزش متابولیکی یک ترکیب چربی بهتر از یک افزودنی منفرد است.

ذرت یک منبع چربی بسیار سودمند است زیرا اسیدهای چرب آن غالباً اشباع نشده اند و معمولاً بدون توجه به آن ، مقدار زیادی از خوراک طیور موجود را تشکیل می دهد.

مواد معدنی
مواد معدنی قسمتهای غیر آلی خوراک یا بافتها هستند.

آنها برای عملکردهای مختلف در داخل پرنده مورد نیاز هستند. دانلود خلاصه درس تغذیه طیور

به عنوان مثال ، کلسیم و فسفر در تشکیل اسکلت حیاتی هستند و عملکرد سدیم ، پتاسیم ، منیزیم و کلراید برای تثبیت سطح pH در بدن است.

در رژیم غذایی پرندگان در حال رشد از کلسیم برای تشکیل استخوان استفاده می شود ، در حالی که قسمت عمده جیره غذایی کلسیم در مرغهای تخمگذار معمولاً برای تشکیل پوسته تخم مرغ استفاده می شود.

اگر مرغ در رژیم غذایی خود کلسیم کافی برای تولید پوسته تخم مرغ دریافت نکند ، ممکن است از ذخایر کلسیم اسکلت خود استفاده کند ، اما این منبع به سرعت تخلیه می شود و مرغ تخمگذاری را متوقف می کند.

تولیدکنندگان حیاط خلوت اغلب از پوسته صدف یا سنگ آهک آسیاب شده برای افزودن کلسیم به رژیم غذایی گله خود استفاده می کنند.

یافتن مکمل های معدنی عمومی برای افزودن به خوراک طیور آسان است ، اگرچه باز هم بهتر است قبل از تعیین درصد ، در مورد نژاد خاص خود تحقیق کنید.

ویتامین ها
ویتامین ها به دو دسته مختلف تقسیم می شوند: ویتامین های محلول در چربی ، A ، D ، E و K و ویتامین های محلول در آب ، از جمله کمپلکس B و ویتامین C.

اطمینان از اینکه لایه ها به خوبی با پیش سازهای ویتامین A شناخته می شوند که به کاروتنوئید معروف هستند ، زرده زرد طلایی را که مصرف کنندگان از تخم مرغ خود می طلبند ، می دهد.

ویتامین C معمولاً به عنوان مکمل غذایی اضافی برای طیور مورد نیاز نیست ، زیرا قبلاً توسط آنها سنتز شده است. با این حال ، پیشنهاد شده است که طیور تحت استرس به خوبی به افزودن آن در رژیم غذایی پاسخ می دهند.

مکمل های غذایی مرغ حاوی مقادیر بالایی از ویتامین ها هستند که بیش از حداقل مورد نیاز در نظر گرفته می شوند ، بنابراین تا زمانی که گله شما مکمل کافی برای خوراک خود دریافت کند ، بعید به نظر می رسد که از نظر اجزای اصلی کمبود داشته باشند.

یک راهنمای دقیق تر برای شناخت کمبود ویتامین های مختلف در طیور دانلود خلاصه درس تغذیه طیور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *