دانلود خلاصه درس بازرسی گوشت

جزوه تایپ شده بازرسی گوشت

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود خلاصه درس بازرسی گوشت

د ، کارشناسان و تست های آزمایشگاهی کمک و نظر بگیرید.

تصویر
شکل ۶٫۳ درخت تصمیم برای بازرسی پس از مرگ از حیوانات مشکوک.

شناسایی شرایط و اصول قضاوت
حذف / محکومیت بافت بیمار / غیرطبیعی
تمام اندام ها / بافت های غیرعادی ، صرف نظر از علت ، برای مصرف انسان مناسب نیستند. برخی از نمونه های متداول شامل آبسه های موضعی در گوشت خوک ، یک کیست هیداتید تنها در کبد یا اندام مرغ کبود است. قسمتهای آسیب دیده باید برداشته و محکوم شوند (به طور مناسب دفع شوند) ، در حالی که بافتهای سالم سالم باقی مانده می توانند برای مصرف انسان مناسب باشند.

موضعی در مقابل عمومی و حاد در مقابل مزمن دانلود خلاصه درس بازرسی گوشت
فرآیند بیماری وقتی محلی می شود که تغییرات پاتولوژیک در یک منطقه محدود باشد و هیچ تغییر جدی در سایر بافت ها یا اندام ها وجود نداشته باشد. ضایعات حاد غالباً عمومی هستند ، از جمله سپتی سمی ، پیامی ، پیرکسی و توکسمی. شناخت این شرایط به دانش و تجربه عملی قابل توجهی نیاز دارد.

اختلال در عملکرد بدن دانلود خلاصه درس بازرسی گوشت
اختلال در عملکرد بدن زمانی اتفاق می افتد که هر بیماری یا شرایطی تا حدی پیشرفت کرده باشد که یک عملکرد مهم بدن مختل شود. این روی فیزیولوژی عمومی تأثیر می گذارد. این شرایط مستلزم محکومیت کل لاشه است ، اگرچه بیماری اصلی خود برای محکومیت کافی نیست. بعنوان مثال می توان به اورمی انسدادی ، اکتروس ، ورم عمومی ناشی از نارسایی قلبی و لاغری ناشی از ضعف دندان اشاره کرد. در این موارد ، لاشه ممکن است خطری برای سلامتی انسان نباشد ، اما برای مصرف کنندگان غیرقابل قبول است.

آسیب رساندن به سلامتی انسان
سه دسته اصلی شرایط وجود دارد که می تواند به طور جدی بر سلامت انسان تأثیر بگذارد. اول ، بیماری های قابل انتقال – از جمله بیماری های ناشی از باکتری ها ، ویروس ها ، انگل ها – و BSE خطر سلامتی انسان است. دوم ، باقی مانده های شیمیایی – از جمله آلاینده های صنعتی ، سموم دفع آفات و سموم – و باقی مانده داروها نیز می توانند برای سلامتی انسان مضر باشند. سوم ، آلودگی با عوامل بیماری زای منتقله از غذا می تواند منجر به ایجاد بیماری غذایی انسان شود.

توهین آمیز یا نفرت انگیز است
قضاوت درباره گوشت های اهانت آمیز یا نفرت انگیز با تمام اصول قبلی در هم آمیخته است. با این حال ، همیشه به وضوح با بهداشت عمومی ارتباط ندارد. محکومیت در این موارد اعمال می شود زیرا این شرایط از نظر زیبایی شناختی برای مصرف کنندگان غیرقابل قبول است (ناپسند). بعنوان مثال می توان از لاشه های مرده و متولد نشده ، تومورهای خوش خیم ، انگلهای مرده ، بو و فساد خارجی نام برد.

نشانه های خاص باعث می شود که لاشه ، احشا off و خون کامل برای مصرف انسان مناسب نباشد
در قانون فعلی انگلیس بیماری ها و شرایط زیر ذکر شده است ، که باید منجر به اعلام گوشت یا لاشه به عنوان نامناسب برای مصرف انسان شود. برخی از این شر دانلود خلاصه درس بازرسی گوشت